BREAKING NEWS:

latest

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Futsal: Διέλυσε το Νέο Ικόνιο η ΑΕΚ

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, 11-2 το Νέο Ικόνιο Με το εντυπωσιακό 11-2 επικράτησε η ΑΕΚ του Ν...

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, 11-2 το Νέο Ικόνιο

Με το εντυπωσιακό 11-2 επικράτησε η ΑΕΚ του Νέου Ικονίου εντός έδρας και επέστρεψε στις νίκες, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Futsal Super League. Η «Ένωση» έδειξε ότι άφησε πίσω της την ήττα από το Δούκα και συνεχίζει τη δουλειά της, χωρίς να αλλάζει στόχο: την κατάκτηση του τίτλου και την επιστροφή στο θρόνο!

Οι «κιτρινόμαυροι» παρουσίασαν εξαιρετικό πρόσωπο, έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο και κατέκτησαν ένα ακόμα τρίποντο, μένοντας στο -3 από την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων.

Ντάτης με ένα γκολ και Βιτίνιο έβαλαν την ΑΕΚ μπροστά στο σκορ με 3-0 πριν το δεκάλεπτο. Ακολούθησαν τα τέρματα των Αδαμόπουλου και Καρύδα για το 5-0 του πρώτου μέρους. Στο β’ ημίχρονο, ο Βούλετιτς με δύο διαδοχικά γκολ έκανε το 7-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έβαλαν το γκολ της τιμής (7-1). Καρύδας, ένα αυτογκόλ και οι Παπακώστας – Βιτίνο, διαμόρφωσαν το τελικό 11-2.

ΑΕΚ – Νέο Ικόνιο 11-2

Σκόρερς: Ντάτης, Βιτίνιο (3), Αδαμόπουλος, Βούλετιτς (2), Καρύδας (2), Αυτογκόλ, Παπακώστας.